içinde

Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı Ne Zaman, Kabine Toplantısı Sonuçları

Recep Tayyip Erdoğan 1 Haziran Kabine Toplantısı
Recep Tayyip Erdoğan 1 Haziran Kabine Toplantısı

Kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine toplantısı bugün mü yapılacak? Saat kaçta başlayacak gibi sorular milyonlarca vatandaşın gündeminde yer alıyor. Türkiye’de milyonlarca insan heyecanla bugün yapılacak olan Kabine Toplantısını ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan‘ın yapacağı açıklamayı bekliyor. Türkiye’de yediden yetmişe herkesin merakla beklediği Kabine Toplantısında pek çok önemli karar alınacak. Kafe, lokanta, restoran, okullar gibi pek çok konunun masaya yatırılması bekleniyor. Yapılacak olan Kabine Toplantısında 1 Haziran’da uygulanmak üzere normalleşme kararları alınacak. Peki, Kabine Toplantısı saat kaçta, ne zaman yapılacak?

Kabine Toplantısı için geri sayım başladı. Türkiye genelinde 17 Mayıs tarihi itibariyle yeni normalleşme sürecine geçiş yapıldı. Sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere, pek çok kısaltmanın hafifletilmesi beklenmekte. Kabine Toplantısı 31.05.2021 tarihinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşecek. Kritik toplantı öncesinde eğitim ve yeme-içme sektörlerinden de öneriler gelirken, gözler Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açıklamaya çevrildi. Kabine Toplantısının ana gündem maddesini yeni normalleşme kararları oluşturacak.

1 Haziran Kabine Toplantısı
1 Haziran Kabine Toplantısı

Milyonların Gözü Kabine Toplantısı na Çevrildi!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası alınacak olan kararları, Ulusa Sesleniş konuşması yaparak, tüm vatandaşlara bilgilendirecek. Peki, Bakanlar Kurulu Toplantısı hangi gün olacak? 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı 1 Haziran sonrası normalleşme takviminin ana gündem maddesi olacak. Kabine Toplantısı 31 Mayıs Pazartesi günü yani bugün yapılacak.

Kabine Toplantısı Sonuçları
Kabine Toplantısı Sonuçları

Kabine Toplantısı Sonuçları

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, tüm Türkiye’nin beklediği normalleşme adımlarını Kabine Toplantısı sonrası madde madde açıkladı. Yeni normalleşme kararlarına göre, Haziran boyunca sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günü için akşam 22:00 ile sabah 05:00 arasında devam edecektir. Bu sınırlama cumartesi 22.00 ile pazartesi 05.00 arasında yani pazar gününü tam kapsayacak şekilde uygulanacak. Restoranlar ise sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında masaya servis yapılabilecek. Pazar günleri ise sadece paket servisi yapabilecek.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yılların En İyi 5 Filmi – En Güncel Film Önerileri

Fenerbahce Spor Kulubu

Fenerbahçe Spor Kulübü ‘nden Forvet Bombası! Barcelona’dan Sürpriz Transfer Geliyor!