içinde

Clubhouse Nedir, Yeni Akım Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Yeni Akım Clubhouse
Yeni Akım Clubhouse

Clubhouse uygulaması, 2020 yılında üreticisi olan Alpha Exploration tarafından kullanıcılara sunulan ve sadece davetiye kodu sayesinde üye olunabilen yeni nesil bir sosyal ağ platformudur. Piyasaya ilk çıktığı tarif 2020 Nisan olan bu sosyal ağ uygulamasına kayıt olan kişiler, sadece sesli sohbet ile iletişim kurabilmekteler.

Gelin şimdi hep birlikte Clubhouse uygulaması nasıl kullanılır buna bir bakalım.

Clubhouse Nedir
Clubhouse Nedir

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Bu uygulamayı kullanmak isteyen kişiler, uygulamaya daha önceden kayıt olmuş kullanıcıların verdikleri davetiye kodu ile kullanabilirler. Peki bir davetiye almak için ne yapmak gerekir?

Bu yeni nesil sosyal ağ uygulamasını kullanabilmeniz için, uygulamayı halihazırda kullanan diğer kullanıcılardan davetiye almanız gerektiğini yukarıda sizlere anlatmıştık. Sizler bu davetiye kodunu diğer sosyal medya platformlarından biri olan Twitter ile alabilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl yapacaksınız?

Twitter üzerinden “#clubhouse” etiketini kullanarak programa ilgi duyduğunuza dair bir tweet atarak, uygulamayı halihazırda kullanan bir diğer kullanıcın dikkatini çekebilirsiniz. Ve böylece o kişi size davet kodunu verebilir.

Sıra geldi Clubhouse’a üye olanların Clubhouse davet kodunu nasıl paylaşacaklarını anlatmaya!

Davetiye yollayabilmek için uygulamayı açtıktan sonra, ana sayfanın üstünde yer alan mektup ikonuna tıklamanız gerekmekte. İlgili ikona tıkladıktan sonra Clubhouse’a davet edeceğiniz arkadaşınızı seçip davet kodunu oluşturduktan sonra arkadaşınıza iletebilirsinizi Ancak şunu belirtmekte fayda var. Her bir Clubhouse kullanıcısı, sadece bir arkadaşını davet edebilmekte. Ama uygulamayı ne kadar aktif kullanırsanız yeni bir davet kodu oluşturma hakkınız yine ugulaması tarafından sizlere verilecektir.

Kısacası uygulamayı ne kadar çok kullanırsanız, yeni davet kodu oluşturma hakkınız o kadar çok olacaktır.

Clubhouse Günvenli mi?
Clubhouse Günvenli mi?

Clubhouse Uygulaması Güvenli mi?

Yeni Akım Clubhouse, Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımın bu bölümünde, uygulamaya üye olmak isteyen kullanıcıların aklında yer alan en önemli soruya değineceğim. Clubhouse güvenli mi?

Genel anlamda bu uygulama çok yeni bir sosyal ağ uygulaması olduğu için ve kullanıcılarının yada diğer kişilerinn uygulama hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadıkları için bu sorunun cevabını tam olarak doğru vermek henüz çok mümkün değil. Uygulama sesli sohbetleri kayıt etmiyor olsa da ilgili sesli sohbetleri diğer kişilerin dışarıya aktarıp aktarmadıkları bilinmiyor.

Uygulama henüz çok yeni bir uygulama olduğundan dolayı, uygulama içinde bulunan moderasyon problemi, kullanıcıların Clubhouse’a karşı güvenli yaklaşmamasına sebep oluyor.

Aynı zamanda bu uygulama, kullanıcılarının kişisel verilerini diğer 3. taraf uygulamalar ile paylaşma hakkını gizli tutmak da.

Uygulamaya kayıt olan kişilerin, twitter, instagram ve diğer kişi listelerinin başka uygulama ve platformlarla paylaşılıp paylaşılmadığı henüz bilinmiyor.

Tüm bu sorunlar göz önüne alındığı zaman, kullanıcılar, uygulama ne kadar popüler olursa olsun, ileride yaşanacak olan güvenlik ve gizlilik problemlerini düşünüyor olacaktır. Bu soruların cevabını ise yine uygulamanın üreticilerinin vermesi gerekmekte.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Altcoinler Ne Zaman Harekete Geçecek?

Altcoin, 5 Yıl Sonra Zengin Edebilecek Kripto Paralar

cyber_security

CyberBattleSim, Microsoft Yeni Siber Saldırı Simülatörünü Yayınladı