içinde

Google Chrome, Android İçin Yenileme Yapıyor!

chrome-android
Chrome Android

Google Chrome yeni bir android güncellemesi ile karşımıza geliyor. Açık olan sayfaların düzenlenmesi için kullanıma sunulduğu “Sekme Grupları” şu anda da yeni ızgara düzeni ile Google Chrome’nun Android versiyonuna geldi.

Chrome Android Görünüm
Chrome Android Görünüm

Google Chrome’un Android Versiyonu Izgara Düzenine Sahip Oldu

Google Chrome’un Android versiyonunda bulunan yeni ızgara düzeni, telefonunuz ekranın tamamını kaplayan dikey yönlü olarak düzenlenen bir kart listesinden oluşuyor.

Bu güncelleme ile yenilenen görünüm, her sekme için önemi denilebilecek küçük yapılara sahip. Daha önceki güncellemede de olduğu üzere kapat düğmesi, favicon ve sayfa adı üstte yer alıyor. Bunun yanında sayfanın kapatılabilmesi için, sola yada sağa kaydırma işlemi, halen yapılabilmekte.

Yeni gelen bu güncelleme ile çoğu android telefonda kaydırma işlemi yapmadan, aynı anda 6 taneye kadar sekme görüntülenebiliyor ve bu yeni görünümde “Gizli Sekme” bölümü, normal sekmelerin yanında görünmüyor. 

Chrome Izgara
Chrome Izgara

Google Chrome’un Yeni Görünümü

Yeni gelen bu güncelleme sayesinde Android telefon kullanıcıları, Google Chrome’u tercih ettikleri takdirde, sekme gruplarını kullanmak istedikleri zaman, bir sayfayı diğer sayfanın üzerine sürükleyerek bırakması yeterli olacaktır.

Çoğu kullanıcı için, Google Chrome sekme grupları ve ızgara görünümü, geçen hafta 88 güncelleme sürümü ile beraber kullanılmaya başlandı. Bu güncelleme şuan da çok yaygın olarak kullanılmasada, sunucu tarafında yapılacak olan güncelleme ile daha fazla kullanıcı tarafından, kullanıma başlanması bekleniyor.

Son olarak bu sekme grupları ve ızgara görünümünün Chrome’un masaüstü ve iOS versiyonları için kullanıldığını belirtelim.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ay'ın Karanlık Yüzü - Meraklı Şahsiyetler - YouTube

Ayın Karanlık Yüzü, Ayın Karanlık Yüzünde Ne Var?

İsveç Köftesi

İsveç Köftesi Malzemeleri ve Yapılışı, Yemek Tarifi