içinde

Kabine Toplantısı Kararları Açıklandı! Yasaklar Kalkıyor mu?

Kabine Toplantısı
Kabine Toplantısı

Restoran ve Kafeler Açıldı mı? Hafta Sonu ve Hafta İçi Yasakları Kalktı mı?

1 Mart 2021 tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı Kararları saat 20:00 civarında son bulurken vatandaşlar yasakların son bulup bulmadığını merakla bekliyor. Yaklaşık 3,5 aydır kapalı olan lokanta, restoran ve kafeler paket servis hizmeti vererek çalışıyordu. Diğer bir yandan ise hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma yasağının son durum merakla bekleniyor. Peki kabine toplantısında alınan yeni kararlar neler?

Kabine Toplantısı - Okullar
Kabine Toplantısı – Okullar

Okullar Açılacak mı?

1 Mart 2021 tarihinde yapılan kabine toplantısında veli ve öğrencilerin bekledikleri kararda netleştirildi. Orta ve düşük riskli illerde ek olarak lise ve ortaokullar dahil diğer kademelerde de eğitim ve öğretime başlanacak. Yüksek ve çok yüksek risk taşıyan illerde ise lise sınavları yüz yüze olacak.

Kabine Toplantısı - Cafeler
Kabine Toplantısı – Cafeler

Restoran ve Kafeler Açıldı mı?

Kafeterya, restoran ve lokanta gibi mekanlar, çok yüksek risk taşıyan iller haricinde, 07:00 – 19:00 saatleri arasında, %50’yi geçemeyecek şekilde müşteri kabul edebilecekler.

Kabine Toplantısı Kararları arasında yer alan karara göre, havuz ve halı saha etkinlikleri de, düşük riskli taşıyan illerde, yine saat 07:00 – 19:00 arasında faaliyete açık olacaklar.

Kamu çalışanlarının çalışma saatleri ülke genelinde normal haline dönecek. Fakat ihtiyaç halinde, valiliklerin farklı düzenlemeler yapabilme durumu da söz konusu. 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili olan düzenleme ise, orta ve düşük risk taşıyan illerde yasaklar kaldırılırken çok yüksek ve yüksek risk taşıyan illerde artırılacaktır.

Kooperatifler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları vb. kuruluşlar, genel kuralları, yüksek, orta, ve düşük risk taşıyan illerde, katılım şartı 300 kişiyi aşmayacak bir şekilde yapabilecekler.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan – Kabine Toplantısında Alınan Kararlar

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ar-Ge İmza Töreni

Savunma Sanayi İmza Töreni 6 Yeni AR-GE Projesi

Bukalemunlar Nasıl ve Neden Renk Değiştirir?