içinde

Son Dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu’ndan “128 milyar dolar nerede?” Sorusuna Yanıt Geldi!

Şahap Kavcıoğlu 128 Milyar Dolar Açıklaması
Şahap Kavcıoğlu 128 Milyar Dolar Açıklaması

Son dakika: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 128 milyar dolar tutarındaki rezervin son durumuna ilişkin iddiaları cevapladı. Şahap Kavcıoğlu “Bilanço varlık yükümlülük denkliği açısından bakıldığında, ortada kaybolmuş bir varlıktan bahsetmek mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, muhalefet partinin günlerce sorduğu “128 milyar dolar nerede? sorusunun cevabını verdi. Döviz alım ve satımlarının koordinasyon içerisinde yapılabilmesi için Şubay 2017’de Hazine Müsteşarlığı ile protokol imzaladıklarını açıklayan Başkan Şahap Kavcıoğlu ayrıca şunları söyledi.

Son Dakika Merkez Bankası Şahap Kavcıoğlu
Son Dakika Merkez Bankası Şahap Kavcıoğlu

“Ayrıcalıklı Döviz İşlemi Söz Konusu Değildir.”

“Protokolle sağlıksız fiyat oluşumunun engellenmesine, döviz piyasalarındaki arz-talep dengesine ve likidite tesisine katkıda bulunuldu. Söz konusu döviz işlemleri, işlem platformları üzerinden o günkü piyasa koşulları ve fiyatları çerçevesinde gerçekleştirilmiştir. Herhangi bir kesime, banka veya firmaya ayrıcalıklı döviz işlemi gerçekleştirilmesi söz konusu değildir.”

Şahap Kavcıoğlu 128 Milyar Dolar Açıklaması
Şahap Kavcıoğlu 128 Milyar Dolar Açıklaması

“Kaybolmuş Bir Varlıktan Bahsetmek Mümkün Değildir.”

“Anılan platformlarda piyasa dinamiklerinden bağımsız, piyasa dışı fiyatlardan belirli taraflar seçilerek işlem yapılması mümkün değildir. Bilanço varlık yükümlülük denkliği açısından bakıldığında, ortada kaybolmuş bir varlıktan bahsetmek mümkün değildir.”

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tavuklu Sultan Kebabı Tarifi

Tavuklu Sultan Kebabı Tarifi – Sofraların En Sevilen Lezzeti

Kibar Feyzo Tarihi Eski Konak

Kibar Feyzo Filminde Geçen Tarihi Eski Konak Sinema Müzesi Oluyor!